Stefan Mladenović pobednik Finalnog GP turnira OŠK Paraćin za 2014. god.

urednik decembar 6, 2014 0

Jubilarni, peti, ciklus brzopoteznih Gran-Pri turnira Omladinskog šahovskog kluba “Paraćin” završen je ubedljivom pobedom omladinca Stefana Mladenovića, koji je ovim trijumfom osvojio duplu krunu, obzirom da je u januaru osvojio prvo mesto i na Otvorenom prvenstvu Paraćina za 2014. godinu.

U prostorijama Dnevnog centar kluba u Paraćinu, u subotu 6. decembra, održan je Finalni Gran-Pri turnir OŠK “Paraćin” u brzopoteznom šahu za 2014. godinu.

Nakon 6 kvalifikacionih turnira na kojima je nastupilo preko 100 šahista, od kojih je 38 osvajalo Gran-Pri bodove u finalu je nastupilo 12 igrača. 10 prvoplasiranih igrača sa Gran-Pri tabele posle kvalifikacionih turnira i dva igrača po spec. odluci UO OŠK OŠK “Paraćin”. Ovo je svakako bio jedan od najjačih brzopoteznih turnira u pomoravskom okrugu u poslednjih 20-ak godina.

Igralo se 11 kola po jednokružnom Berger sistemu sa tempom igre od 5 minuta po igraču.

Oko pobednika turnira nijednog trenutka nije bilo neizvesnosti. MK Stefan Mladenović, član  OŠK “Paraćin”, startovao je sjajno, vodio tokom celog turnira i pored poraza u poslednjem kolu, ubedljivo je sa 8,5 poena iz 11 partija. Inače, Stefan će od 12-18. decembra učestvovati na Međunarodnom turniru u Kraljevu gde će pokušati da osvoji i treću, poslednju normu za titulu internacionalnog majstora.

Velika borba vodila se oko ostalih mesta na pobedničkom postolju i tu je poslednje kolo odlučilo o raspodeli nagrada. IM Mladen Milenković, Paraćinac, a član ŠK “Sloga” iz Petrovca savladao je FM Dejana Brankovića u poslednjem kolu i tako izbio na drugo mesto, dok je Branković završio kao treći.

Tragičar turnira je svakako MK Uroš Cvetanović, koji je ceo turnir odigrao po velikom temepraturom. Naime, u poslednjem kolu mu je bio dovoljan bio i remi za osvajanje drugog mesta. Međutim, on je u toku partije odbio miroljubivu ponudu i zabeležio poraz, pa je turnir završio na 4. mestu.

12 MK Grujic Nebojsa SRB 2146 ŠK Radnički, Ćuprija 2,5 0,0 0,0 1

Ukupni nagradni fond Finalnog turnira iznosio je 30.000 dinara i svih 12 igrača dobili su novčane nagrade. Po pravilu, pored novčanih igrača svi igrači su dobili i poklone u vidu lutrije, izvlačenjem rednog broja poklona.

Nagrade je uručio, ispred domaćina Dnevnog centar kluba, upravnik kluba Momčilo Milutinović.

Sudijski kolegijum, u sastavu IA Saša Jevtić i NA Radoje Marinković nije imali puno posla, obzirom da je ceo turnir protekao u fer takmičarskom ambijentu.

Ovim je okončan, jubilarni, peti ciklus brzopteznih Gran-Pri turnira OŠK “Paraćin”. Po drugi put kompletan ciklus takmičenja održan je u prostorijama Dnevnog centar kluba, koji šahu poklanja veliku pažnju i čiji veliki broj korisnika je ujedno i član Omladinskog šahovskog kluba “Paraćin”.

Kompletnu statisiku sa ovog takmičenja pogledajte ovde.