3. kolo Kupa ŠSCS – Istok: OŠK Paraćin i ŠK Kablovi odlučuju u pobedniku

urednik 5 aprila, 2015 0
3. kolo Kupa ŠSCS – Istok: OŠK Paraćin i ŠK Kablovi odlučuju u pobedniku

3. kolo Kupa ŠS centralne Srbije – zona Istok za 2015. godinu oržano je u nedelju 5. aprila 2015. godine.

Vodeći klubovi iz Pomoravskog okruga zabeležili su visoke pobede i idvojili se na čelu tabele.
OŠK „Paraćin“ ubedljivo je sa 3,5:0,5 savladao odličnu ekipu ŠK „VGSK“ iz Velikog Gradišta, dok su u Jagodini, istovetnim rezultatom, šahisti ŠK „Kablovi“ bili bolji od ŠK „Hemičar“ iz Negotina.
Prodor ka vrhu tabele napravio je ŠK „Radnički“ iz Ćuprije, maksimalnom pobedom protiv ŠK „Napredak“ iz Stubice.
ŠK „Paraćin“ nije mogao više od 2:2 protiv gostiju iz ŠK „Grljan“, dok je ŠK „Morava“ iz Supske poražena u Zaječaru od ŠK „Timok“ rezultatom 2,5:1,5.

Kompletni rezultati 3. kola:

No. Team Team Res. : Res.
1   OŠK Paraćin – Paraćin   ŠK VGSK – Veliko Gradište : ½
2   ŠK Kablovi – Jagodina   ŠK Hemičar – Negotin : ½
3   ŠK Paraćin – Paraćin   ŠK Grljan – Grljan 2 : 2
4   ŠK Napredak – Stubica   ŠK Radnički – Ćuprija 0 : 4
5   ŠK Knjaževac – Knjaževac   ŠK Majdanpek – Majdanpek 1 : 3
6   ŠK Timok – Zaječar   ŠK Morava – Supska :
7   OŠK Paraćin 2 DCK – Paraćin   slobodan

 

Tabela posle 3. kola:

Rk. Team Games + = TB1 TB2
1 OŠK Paraćin – Paraćin 3 3 0 0 9 11
2 ŠK Kablovi – Jagodina 3 3 0 0 9 10
3 ŠK VGSK – Veliko Gradište 3 2 0 1 6 7.5
4 ŠK Radnički – Ćuprija 3 2 0 1 6 7
5 ŠK Majdanpek – Majdanpek 3 2 0 1 6 6
6 ŠK Grljan – Grljan 3 1 1 1 4 7.5
7 ŠK Paraćin – Paraćin 3 1 1 1 4 7
8 ŠK Timok – Zaječar 3 1 1 1 4 5
9 ŠK Morava – Supska 3 1 0 2 3 4.5
10 OŠK Paraćin 2 DCK – Paraćin 3 1 0 2 3 4
11 ŠK Hemičar – Negotin 3 1 0 3 3 3
12 ŠK Napredak – Stubica 3 1 0 2 3 2
13 ŠK Knjaževac – Knjaževac 3 0 1 2 1 4

 

Parove poslednjeg 4. kola u grupnoj fazi nakon što budu objavljeni možete pogledati ovde >>>

Raspored održavanja Kupa Centralne Srbije, je sledeći:
Prva faza – po zonama, četiri kola po švajcarskom sistemu (svaka ekipa obavezno mora biti dva puta gost i dva puta domaćin.
1. kolo putovanje nedelja, 22. mart u 11,00 časova
2. kolo putovanje nedelja, 29. mart u 11,00 časova
3. kolo putovanje nedelja, 5. april u 11,00 časova
4. kolo putovanje nedelja, 19. april u 11,00 časova
Druga faza – u jednom mestu, po četiri prvoplasirana kluba iz svake zone – ukupno 16 klubova, četiri kola po švajcarskom sistemu. Rezultati iz prve faze prenose se u drugu fazu.
5. kolo jedno mesto petak, 1. maj u 16,00 časova
6. kolo jedno mesto subota, 2. maj u 9,00 časova
7. kolo jedno mesto subota, 2. maj u 16,00 časova.
8. kolo jedno mesto nedelja, 3. maj u 9,00 časova

Kompletne propozicije možete preuzetti ovde >>>
Pratite na sajtu Chess Results rezultate po zonama:
Istok
Zapad
Sever
Jug

Komentarisanje je onemogućeno.