Odabrani predstavnici Pomoravskog okruga za republičko prvenstvo

urednik 21 marta, 2015 0
Odabrani predstavnici Pomoravskog okruga za republičko prvenstvo

Osnovna škola „17. oktobar“ iz Jagodine bila je u 21. marta domaćin Pojedinačnog i ekipnog prvenstva učenika osnovnih škola Pomoravskog okruga (takmičenje u sistemu koji propisuje Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije). Takmičenje su organizovali Šahovski savez Pomoravskog okruga i Šahovski savez grada Jagodina.

Na pojedinačnom takmičenju učestvovalo je 50 mladih šahista (33 učenika i 17 učenica) iz osnovnih škola sa teritorije opština Paraćin, Jagodina i Svilajnac koji su bili podeljeni u 4 takmičarske grupe (I i II razred, III i IV razred, V i VI razred i VII i VIII razred).

Zastupljenost opština bila je sledeća:
1. opština Paraćin 26 takmičara
2. grad Jagodina 18 takmičara
3. opština Svilajnac 6 takmičara

Troje prvoplasiranih učenika i učenica u svim grupama nagrađeni su medaljama i diplomama, a pobednici su izborili plasman na Republičko prvenstvo koje se održava 18. aprila.

Diplome su osvojili sledeći učenici:

I i II razred – dečaci
1. Saša Lukić OŠ „B. Krsmanović“, Sikirica, Paraćin 4 poena (13 Bh)
2. Rastko Ilić OŠ „G. Ostojić“, Jagodina 4 poena (12 Bh)
3. Dimitrije Vasić OŠ „M. Popović“, Paraćin 4 poena (11,5 Bh)
I i II razred – devojčice
1. Ivona Čađenović OŠ „V. Karadžić“, Glogovac, Jagodina 3 poena
2. Petra Ivanović OŠ „Đ. Jakšić“, Paraćin 2 poena (12,5 Bh)
3. Teodora Ognjanović OŠ „M. Popović“, Paraćin 2 poena (11,5 Bh)

III i IV razred – dečaci
1. Vukoje Živković OŠ „B. Krsmanović“, D. Mutnica, Paraćin 5 poena
2. Lazar Marković OŠ „B. Krsmanović“, Sikirica, Paraćin 4 poena
3. Mihajlo Pešić OŠ „M. Popović“, Paraćin 3 poena
III i IV razred – devojčice
1. Anastasija Grozdanović OŠ „J. Jovanović Zmaj“, Svilajnac 3 poena
2. Milica Milutinović OŠ „B. Radičević“, Popovac, Paraćin 2 poena (14 Bh)
3. Teodora Jovanović OŠ „S. Jakovljević“, Paraćin 2 poena (12,5 Bh)

V i VI razred – dečaci
1. Nikola Rakić, OŠ „B. Radičević“, Sedlare, Svilajnac 4,5 poena
2. Dalibor Radisavljević OŠ „17. oktobar“, Jagodina 4
3. Milan Rašić OŠ „R. Domanović“, Paraćin 3,5 poena
V i VI razred – devojčice
1. Anđela Mitić OŠ „S. Jakovljević“, Paraćin 3 poena (13,5 Bh)
2. Kristina Marković OŠ „B. Krsmanović“, Sikirica, Paraćin 3 poena (13 Bh)
3. Milica Živković OŠ „S. Jakovljević“, Paraćin 3 poena (10,5 Bh)

VII i VIII razred – dečaci
1. Stefan Radojković OŠ „Đ. Jakšić“, Paraćin 4 poena
2. Đorđe Rajić OŠ „S. Jakovljević“, Paraćin 3,5 poena (16,5 Bh)
3. Filip Simić OŠ „Đ. Jakšić“, Paraćin 3,5 poena (15 Bh)
VII i VIII razred – devojčice
1. Milena Vujčić OŠ „Đ. Jakšić“, Paraćin 4 poena
2. Anđela Vasković OŠ „V. Karadžić“, Potočac, Paraćin 2 poena (13 Bh)
3. Ivana Milivojević OŠ „S. Sinđelić“, Vojska, Svilajnac 2 poena (11,5 Bh)

Na ekipnom takmičenju učestvovalo je 7 ekipa u konkurenciji učenika i dve ekipe u konkurenciji učenica.

Tri prvoplasirane ekipe kod učenika i obe ekipe kod učenica dobili su diplome dok su pobedničke ekipe dobile pehare I izborili su plasman na Republičko ekipno prvenstvo koje je planirano za 19. aprila 2015. godine.

Osvajač diploma u ekipnoj konkurenciji:

Učenici
1. OŠ „Đ. Jakšić“, Paraćin 12 meč bodova (15 poena)
2. OŠ „17, oktobar“, Jagodina 7 meč bodova (9,5 poena)
3. OŠ „M. Popović“, Paraćin 6 meč boda (6 poena)

Učenice
1. OŠ „B. Krsmanović“, Sikirica
2. OŠ „S. Jakovljević“, Paraćin

Pogledajte galeriju slika sa ovog takmičenja:

Komentarisanje je onemogućeno.